• Zmniejsz rozmiar czcionki

Liga - listopad 2015

Drukuj PDF
(0 Ilość głosów, Średnia 0 na 5)

W dniach 7-8 listopada 2015 odbył się pierwszy zjazd warszawskiej ligi okręgowej.

Po jego zakończeniu TRASER zajmuje 2. miejsce w grupie. A jak do tego doszło, możecie zobaczyć w szczegółach sami.

3

[1] tanio blokuje przeciwników przed końcówką w młodszy, niestety [2] wybiera zły kontrakt w BA -6 imp

10

Przeciwnicy [2] mało ambitnie poprzestają na 3BA, ale nasza [1] wygrywa szlemika +13 imp

1

[1] znów zaczyna źle od przegrania 3BA, ale też spotkało to połowę par. Niestety na [2] przeciwnicy to wygrywają. -10 imp

12

[1] dała się złapać na bardzo kosztowną grę zaledwie 2♣ z kontrą. Zawiódł instynkt ucieczki. -14 imp

14

Wygrywamy częściówki na obu liniach

18

[2] poprzestaje na częściówce ♠, ale idzie 3BA, co sprawdzili przeciwnicy na [1] -6 imp

19

[1] wyrywa 3BA. +8 imp

20

Teraz [2] wyrywa 3BA. +11 imp

Σ

Po fatalnym początku II połowy bardzo dobra końcówka i cały mecz kończy się remisem. Uff. A myślałem, że pójdzie łatwiej.

22

Przeciwnicy [2] wygrywają trudne 3BA. Na [1] nawet nie pomyśleliśmy o tym kontrakcie. -11 imp

24

[2] wykuglowała częściówkę. +7 imp

25

Zbyt ryzykownie wszedłem do licytacji i na [1] wzięliśmy zaledwie 2. lewki.  -11 imp

25

I znów na [1] przeciwnicy zbyt wysoko. +11 imp.

28

[1] broni lub atakuje (?) bez wyczucia. -8 imp

30

tym razem na [2] przeciwnicy lekkko przeciągają

Σ

Prowadzimy z liderami 31:14. Nie wszystko jest wyłącznie naszą zasługą.

10

Na [2] przeciwnicy trafiają na fatalny układ atutów i przegrywają bardzo kosztowne 3♠x-4 za 1100. Dobrze, że nie uciekli w 3BA (szło). +15 imp

Σ

Dzięki ostatniemu rozdaniu wygrywamy +11 imp. Nie jest lekko, ale szczęście nas nie opuszcza.

Σ

Przegrywamy połowę bardzo wysoko, a do tego zupełnie niepotrzebnie aż 8:36. Będziemy czekać niecierpliwie na rewanż.

Runda 3      SMART II

Runda 6     AZS PW WEKTOR
19,93 : 0,07 I. 1. Andrzej S. - Waldek
2. Janusz - Andrzej Ł.

15

Przeciwnicy [1] nie trafiają D atu i nie  wygrywają szlemika. [2] zabraklo odrobinę aby wylicytować ten kontrakt, ale też wzięła 11 lew. +11 imp. Połowa (9) par grała szlemika, a 5 go wygrywało. Zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa.

14

Na [2] przeciwnicy w dobrym kontrakcie, ale nie udaje im się go zrealizować. +5 imp

21

[2] Wpycha przeciwników w zbyt wysoki kontrakt i demoluje ich w obronie. Szkoda tylko, że [1] poszła w niepotrzebną obronę. Ale i tak jest zysk +7 imp