Liga - luty 2016

Drukuj PDF
(0 Ilość głosów, Średnia 0 na 5)

Rozstawienie na zjazd I Ligi Warszawskiej w dniach 13-14 luty 2016.

Bardzo udana sesja. Po pierwszym niedzielnym pojedynku wychodzimy nawet na 1 miejsce. Niestety, drugą połowę drugiego meczu gramy fatalnie (obie pary) i po weekendzie brakuje nam do lidera 8 VP.  Teraz czekają nas jeszcze dwa  raczej niełatwe pojedynki .

Σ

Mam wrażenie, że przeciwnicy [1] zostali przez naszych zaczarowani - prowadzimy 39:13

Σ

[1] jeszcze w poszukiwaniu formy. Sporo rozdań remisowych, ale tracimy aż 17 imp.

19

Na [1] przeciwnicy nawet nier próbują końcówki, a na [2] wypuszczamy ich w obronę +4 imp

Σ

W tej połowie [2] miała więcej szczęścia, a przeciwników ono zupełnie już opuściło...

II. 1. Ula - Marek

11

Nasi przeciwnicy zaczynają za ostro, bo szlemik w tym rozdaniu nie idzie. +11 imp

12

[2] na pierwszym wiście wykorzystuje sytuację przebitkową i obala 4♠. [1] szczęśliwie gra 3BA. +12 imp

13

Tym razem [1] nie dochodzi do 3BA, ale przeciwnicy na szczęście znów wybierają nieidącą końcówkę kolorową.  Brawo [2]! +8 imp

14

Nie mogę wyobrazić sobie, co się działo na stole [2], ale na pewno grubo przesadzili. Uff, "tylko" -8 imp

16

[1] elegancko obdziera przeciwka z lew na 1BA, a na [2] przeciwnicy próbują grać na 6 atutach. +9 imp

17

[2] agresywnie licytuje, ale  i szczęśliwie wygrywa 3BA. +8 imp

Σ

Bardzo ładna końcówka w wykonaniu naszych par. i odrabiamy straty z dużą nawiązką.

28

Trzeba trafić rozgrywkę koloru atutowego, ale [1] nie udaje się i tracimy -12 imp

Σ

Trochę za mało szczęścia, ale i tak prowadzimy 6 imp

4,55 : 15,45
I. 1. Waldek - Andrzej S.

22

[2] mocno zagubiła się w tym rozdaniu. Nie grała końcówki i nie chciała brać lew. -7 imp

Σ

Trudny pojedynejk. Byłoby całkiem nieźle, i gdyby jeszcze nie 22 rozdanie... Na razie prowadzimy 28:23

II. 1. Andrzej Ł.-Januus

1

[2]  przeciąga  lekko za bardzo -4 imp

2

tym razem [2] nie udaje się zrealizować 1BA (to zwykle najtrudniejszy kontrakt) -4 imp

4

Przeciwnicy [1] nie porozumieli się dobrze i wywindowali kontrakt po partii baaardzo wysoko +14 imp

5

Po klęsce w poprzednim rozdaniui przeciwnicy [1] próbują się odbić, ale nie trafiają +5 imp

8

Na [1] znów próba przeciwników  wyrwania końcówki i znów nieudana +6 imp

9

[2] niestety nie wygrywa końcówki i tracimy -12 imp. Ciekawe, że tylko 2. pary znajdowały opłacalną obronę ♣, a na dodatek pozwalano im to grać na wys. 4.

Σ

Chyba przeciwnicy ocenili zbyt nisko [1] i chcieli ją zjeść na przekąskę. Nie udało się i przyniosło jeszcze spore straty. Wygrywamy i drugą połowę.

2. Andrzej Ł.-Januus

2

Przeciwnicy [1] idą niepotrzebnie w obronę, a przeciwnicy [2] nie dochodzą do końcówki. +9 imp

3

Przeciwnicy [1] trafiają rozgrywkę, gdy tymczasem [2] przegrywa niełatwe 3BA (trzeba trafić ♠D). -12 imp

4

[1] za ostro do przodu, a przeciwnicy [2] w sam raz i tracimy -6 imp

7

[1] miała do zagrania końcówki w dwóch mianach, ale żadnej nie zagrała...-10 imp

9

[2] testuje nieidącą końcówkę 3BA. Licytacja pozostawia wiele do życzenia, a tak się złożyło, że 5 szło. Rozgrywka też nie najlepsza. Zamiast od razu trafiać impasy należy ściągnąć wszystkie kara. Przeciwnicy będą mieli spore kłopoty z zatrzymaniem właściwych kart. Z 6. rozgrywających ten kontrakt po wiście ♣ tylko my go przegraliśmy. Być może na [1] przeciwnicy też  przetestowali taki sposób rozgrywki. -10 imp

Σ

Obie nasze pary zagrały dużo gorzej niż zwykle i II połowę przegrywamy bardzo wysoko 10:40. Trzeba jednak oddać sprawiedliwość przeciwnikom, którzy zagrali naprawdę dobry mecz.

Runda 6      TMGU

Runda 9     AZS UW Warszawa V
17,06 : 0,94 I. 1. Andrzej Ł.-Januus

12

[1] przejmuje inicjatywę  i gra na niewielkiej wysokości, gdy przeciwnikom idzie końcówka (a [2] ją potrafiła zrealizować) +12 imp

Σ

Ptrawie miażdżymy przeciwników. Gra się jednak trudno, bo mają bardzo wydumane systemy.

16,8 : 3,3 I. 1. Ula - Marek

11

[2] atakuje ostrą końcówkę i ją wygrywa. tymczasem przeciwnicy [1] omyłkowo grają zły kontrakt. +11 imp

22

Jakimś cudem [1] pozwala grać przeciwnikom częściówkę, zamiast samemu końcówkę. A przecież kontra negatywna obowiązuje także po wejściu blokiem na wys. 3...  -6 imp

23

To jest przypadek, gdy barezo gruba omyłka nie przeszkodziła w znalezieniu właściwego kontraktu. I to jakiego! +13 imp

24

Może nie jest tu łatwo wylicytować 4♠, ale wygrać już się powinno. W każdym razie [1] nie ułatwiła tego na tyle, że przeciwnicy polegli +6 imp

25

[2] bardzo nieskuteczna na wistach -8 imp

28

Skomplikowane systemy nie są chyba skuteczne, bo na [1] zamiast końcówki przeciwnicy grają tylko 2♦. +10 imp

30

Czy widzicie kartę W? Jak mozńa po otwarciu partnera 1♠ i wejściu przeciwnika 2♣ zalicytować nieforsujące 2♦? To kryminał. A jak nazwiecie PAS na następną odzywkę 4♠ partnera? Mnie brak słów. -11 imp

Σ

Nie wyglądało to najlepiej i wygrywamy tylko dlatego tak wysoko, że przeciwnik na to pozwolił. Albo inaczej - pokonaly ich własne zawiłości licytacyjne.