Drukuj PDF
(0 Ilość głosów, Średnia 0 na 5)

Relacja ze  zjazdu w 19-20 marca 2016.

Sobotę kończymy na 2. miejcu, a więc pierwszym nie premiowanym awansem do III ligi.

Niestety, w niedzielę przegrywamy już pierwszy pojedynek, z doświadczonym teamem DK Rembertów. Bardzyo wyrównany bój, o którego wyniku zdecydowało dosłownie jedno rozdanie.

2

[1] powinna zalicytować 4 albo obłożyć 3♠. Nie wykorzystała jednak obu możliwości. - 7 imp

3

Zwycięska licytacja na obu stołach, a do tego [1] w końcówce. Brawo. +11 imp

7

Przeciwnicy testują umiejętności obronne [2]. Nieudanie... dla siebie. +5 imp

8

W jaki sposób [2] doszła do 3BA? Nie byłoby źle, gdyby  przeciwnicy [1] wypuścili końcówkę ♠, ale tak się nie stało. -4 imp

Σ

Wyrównany pojedynek 18:14. Bardzo dobra postawa [2], która w Butlerze zyskuje aż 23 imp.

21 : 32 I. 1. Ula - Marek
2. Andrzej S. - Waldek

1

Tylko w naszym meczu (przeciwnicy [1]) poszukiwali szlemika. Nie doszli do 6, a przegrali 5BA. +10 imp

4

Szkoda, że [1] poprzestała na 1♠. Szła końcówka, którą zagrało 2 z 8 par.

5

Patrząc na kary NS widać, że nie jest łatwo dojść do końcówki . Pomagała w tym chyba aktywność WE, któzy mieli multum ♣. Niektórzy zresztą bronili nawet 5♣. U nas sprawy przybrały najgorszy możliwy obrót: [1] nie zalicytowała końcówki , a [2] poszła w nieopłacalną obronę. -12 imp

10

[2] nie dochodzi do  3BA. -10 imp

Σ

Wyjątkowo wyrównany pojedynek, bo aż 7 bezpunktowych rezultatów. Niestety, to my popełniamy o jeden kosztowny błąd więcej.

II. 1. Janusz S. - Waldek

12

[2] dotyka zły podział atu. -5 imp

15

[1] gra to co trzeba, a przeciwnicy nie. +7 imp

16

Odwrotnie do poprzedniego - tym razem nasza [2] poprzestaje w częściówce. Trudno to nazwać błędem, to przeciwnicy mieli po prostu szczęście.  -7 imp

17

[1] jako jedyna na sali gra niezwykle naciągnięty, ale teoretycznie najlepszy kontrakt. Nie znajduje też drogi do jego wygrania. -5 imp

19

[2] potwierdza swoją klasę i z trzema innymi parami (na 24) gra szlemika w BA. Nasi przeciwnicy nie znaleźli się w tym elitarnym gronie i zdobywamy +11 imp.

Σ

Mimo przeciwności losu znajdujemy sposób aby potwierdzić swoją  przewagę (brawo [2]!) i ostatecznie wygrywamy lekko drugą połowę.

II. 1. Ula - Marek

13

Bierzemy zapis na obu stołach. +7 imp

19

[1] dochodzi do bardzo układowej końcówki ♠ i wydaje się, że powinien być na tym zysk. [2] dochodzi do 4♥, ale dla tej linii - mimo przewagi siły - układy nie są tak sprzyjające. -2 imp

Σ

W tej połowie nie bardzo jest co komentować. Nadal bardzo wyrównany pojedynek, który w tej części dał wynik 11:10. Ostatecznie o wyniku spotkania zdecydował dosłownie jeden zapis z pierwszej połowy.

Runda 10    Samovolka

Półfinał     ....

2,56 : 17,44 I. 1. Andrzej S. - Janusz S.
2. Janusz - Andrzej Ł.

22

Na obu stołach prawidłowe 4♠, ale kibic wyprowadził naszego rozgrywającego z równowagi i wpadka... -12 imp

25

Trudno kogokolwiek z naszych winić, ale przeciwnicy wygrywają małe częściówki na obu stołach. -5 imp

26

[1] przeszarżowała - niestety, bo po partii, na szczęście, bo bez kontry. Ale i tak kosztownie. -10 imp

29

[1] pozwala grać przeciwnikom blokujące 3, na dodatek bez kontry. Na drugim stole przeciwnicy grają właściwą końcówkę. -9 imp

Σ

Przegrywamy ten etap bardzo wysoko i - niestety - zasłużenie 4:37.